Годинник

horoscop 2009 free online movies horoscop 2010 | horoscop saptamanal | horoscop zilic | horoscop |

Get Adobe Flash player
Счетчик
Яндекс.Метрика
Archives
  • 2019 (7)
  • 2018 (59)
  • 2017 (71)
  • 2016 (42)

Урок-реквієм “Пам’ять… Вона нетлінна й вічна”

У хвилюючі моменти життя приходять люди до обелісків, щоб вшанувати пам’ять тих, хто вистояв у боротьбі за мирне небо, хто подарував нам можливість жити вільними, хто зберіг для нас нашу Україну.

Сьогодні виповнюється 77 років трагічним, кривавим подіям, які сталися в місті Краматорську, в період німецької окупації під час Другої світової війни. Про ці страшні дні ще згадують люди, які мешкали в ті сурові роки в нашому місті, та рідні яких були безжально замордовані нацистами та їх поплічниками.

Ці події детально описані в книзі «Краматорск, опаленный войной» Віталія Андрійовича Бабкіна – директора нашої школи.

Масові вбивства мирних громадян, знущання та тортури терпіли мешканці міста з перших днів. Німецькі бандити знищували цілі родини, не шкодуючи навіть немовлят.

Особливо пам’ятною датою для Краматорська є неділя 25 січня 1942 року. Про цей жахливий день краматорці згадують із жахом і здриганням. Саме тодішній бургомістр міста Шопен зібрав велику групу з кількасот мирних громадян у приміщенні клубу ім. Леніна, серед яких були робітники та інтелігенція підприємств міста. Ці всі люди назад, додому, вже не повернулися. Рідним було сказано: «Усі вони відправлені в інші міста й там працюють». Насправді ж вони потрапили у концтабір.

Встановлено, що під час нацистської окупації було розстріляно й замордовано 6700 мирних жителів, серед яких було багато жінок, старих і дітей. Кілька сотень жителів міста було вбито у себе вдома або просто на вулиці.

Після звільнення Краматорська, у вересні 1943 року, було проведено розкопки останків і перепоховання їх на Мілову гору.

Сьогодні учні старших класів Краматорського НВК запалювали вогники пам’яті. Нехай вони ніколи не згаснуть і наших серцях і передаються з покоління в покоління.

 

Тим, хто йшов у бій за Батьківщину, вистояв і переміг;

Тим, хто зігрівав диханням у лютий мороз блокадних ночей;

Тим, хто вилетів разом із димом бухенвальдських печей;

Тим, хто на річкових переправах йшов, наче камінь, на дно;

Тим, хто на віки безіменні згинув у фашистському полоні;

Тим, хто заради правого діла був готовий віддати своє серце;

Тим, хто під машинами лягав замість понтону;

Всім тим, хто пішов у безсмертя, й тим, хто переміг.

 

Фотоматеріали з заходу можна переглянути за посиланням: https://drive.google.com/drive/folders/1kOdoTY5HIKdCgTGpt_Fk_BxEJ_YC8ypV?usp=sharing

Комментарии закрыты.

Language site
Translate »