Годинник

horoscop 2009 free online movies horoscop 2010 | horoscop saptamanal | horoscop zilic | horoscop |

Get Adobe Flash player
Счетчик
Яндекс.Метрика
Archives
  • 2019 (3)
  • 2018 (59)
  • 2017 (71)
  • 2016 (42)

І знову про ювілей…

ШАБЕЛЬКІВСЬКІЙ ШКОЛІ №32 – 60 РОКІВ!

2018-й рік став для Краматорська по-справжньому святковим та ювілейним. Цьогоріч 150 років відзначило наше рідне місто, 260 років відсвяткувало селище Шабельківка, з якого й розпочав свою історію Краматорськ.

І ось 18 жовтня – ще один ювілей. Нашій школі виповнилося 60 років.

Утім, мова йде про “нову” школу. Історичні дані стверджують, що перша школа на Шабельківці з’явилася більше 100 років тому, а згодом, через велику кількість учнів, була побудована нова будівля школи, яка й відсвяткувала нині ювілей. Зараз – це Краматорський навчально-виховний комплекс (школа й дитячий садочок).

Святковий захід з нагоди ювілею відбувся 20 жовтня й розпочався концертом-привітанням жителям селища й гостям свята від Народного театру пісні «Краматорські дівчата й хлопці» під керівництвом Заслуженого робітника культури України, випускника ЗОШ №32 Герасимова Віктора Володимировича. Потім усі бажаючі піднялися до актової зали, яку, в день народження школи, неможливо було впізнати!

Упродовж 60 років за шкільними партами сиділи десятки тисяч учнів. Минають роки, десятиріччя, а традиції, започатковані в школі, залишаються. Тому що тут учні, вчителі, батьки – одна велика, дружня, міцна родина. За всю історію школи змінилося лише три директори.

Тридцять п’ятий листопад на посаді директора зустрічає Бабкін Віталій Андрійович. Але ось уже сьомий рік поспіль його ранок починається не з вирішення шкільних питань, а зі спілкування з найменшими вихованцями – дошкільнятами. І, схоже, йому це дуже подобається! 45 років він працює вчителем і 35 років керує нашою школою (а тепер і всім навчально-виховним комплексом). Створив два шкільних музеї бойової слави. Відомий у місті й далеко за його межами краєзнавець. Член Національної Спілки краєзнавців України. У його творчому доробку – 40 книг, посібників, збірників на різні теми – від краєзнавства та футболу до фільмографії й заморських подорожей.

           Славні сторінки історії школи, пов’язані з її педагогами та учнями, людьми, які допомагали й допомагають розвиватися і вдосконалюватися 32-й школі, її досягнення і традиції дбайливо зберігає Книга історії школи №32. «Від початкового народного училища до навчально-виховного комплексу» – цю книгу створено до 60-річного ювілею школи її директором Віталієм Андрійовичем Бабкіним та вчителем Юрієм Олексійовичем Мироновим.               І така відданість своїй справі в нашій школі зовсім не дивина. Багато хто з учителів присвятив їй майже все своє життя. Сюди вони прийшли в перший клас, саме тут для них пролунав останній дзвоник. І ось через кілька років вони знов повернулися в стіни рідної школи, тепер уже як вчителі, і гідно виконують свій обов’язок уже не один десяток років. У стінах 32-ї любов до школи – не просто красиві слова. І найкращий доказ цього – випускники, які приводять сюди навчатися своїх дітей, а потім – онуків, випускники, які приходять сюди працювати, випускники, які, не дивлячись на поважні посади та обмаль вільного часу, із задоволенням приїздять сюди, аби поринути в дитинство та згадати яскраві події свого життя.               І школа, як це не дивно, з плином часу стає молодшою та гарнішою. Так, кабінети вже більше тридцяти років знаходяться на одному і тому ж місці, але рік за роком вони стають сучаснішими. За кошти міського бюджету в школі робляться ремонти, оновлюється обладнання, відремонтовано актову залу, днями розпочинаються ремонтні роботи у спортивній залі, на черзі – їдальня та харчоблок. Учителі, учні та батьки також чимало уваги приділяють школі. Усі коридори прикрашені власноруч зробленими картинами та іншими виробами. До свята ювіляршу вбрали по-особливому, і багато гостей, які приїхали її привітати, із усмішкою впізнавали себе, колишніх учнів школи, на фотографіях, що відображають часопис школи.               У святковий день на адресу школи, її колективу, батьків та учнів лунало безліч привітань та слів подяки.               Заступник міського голови Світлана Романівна Фальченко (Павлюченко), яка колись прийшла сюди до 1-Б класу і відмінно провчилася усі роки, із задоволенням знову сіла на своє місце, за свою парту у своєму класі, із посмішкою згадала, як на кожному уроці фізики, стоячи біля дошки, відповідала одному з найулюбленіших вчителів – Миколі Миколайовичу Крупченку, який, був другим директором ЗОШ №32 і обіймав цю посаду 8 років. С.Р.Фальченко виголосила на святі привітання від себе як заступника міського голови та як від випускниці школи і вручила Подяку міського голови директору НВК (ЗОШ №32) Бабкіну Віталію Андрійовичу.

Дійсно, школа – це наш рідний дім. Народний депутат України Максим Вікторович Єфімов сказав: «Дім – там, де на тебе чекають. Батьківщина – там, де все рідне. А для мене все рідне саме тут, де я виріс, – в українському Краматорську». Присутніх щиро привітала помічник народного депутата України Максима Єфімова Чернікова Оксана Олександрівна та вручила Подяку від народного депутата дивовижній жінці, заступнику директора школи, ветерану з 52-річним педагогічним стажем роботи Воскобойниковій Людмилі Іванівні.

З вітальним словом до присутніх звернулася начальник управління міського відділу освіти Мозольова Марина Валеріївна, яка нагородила Грамотами міського управління освіти вчителів школи. Привітав учасників свята директор НВК Віталій Андрійович Бабкін і нагородив Грамотами кращих учителів та техпрацівників.

Вчителів, батьків, учнів та гостей свята привітали заступник начальника фінансового управління Кирна Галина Іванівна, начальник автотранспортного цеху НКМЗ Куліш Павло Васильович, директори шкіл №6, 11, 1, 23, голова селищної ради Бабакова Світлана Леонідівна, поетеса Зінаїда Дударчик, колектив селищної бібліотеки, помічник депутата міської ради Лілії Кислициної, ветерани школи Воскобойникова Людмила Іванівна (52 роки роботи в школі) і Яворська Зинаїда Трохимівна (45 років роботи в школі).

               Невпинно спливає час, і шкільний літопис вже зберігає сторінку пам’яті про вчителів і випускників школи, які загинули, захищаючи Батьківщину в роки війни. Сторінку пам’яті про педагогів і працівників школи, які присвятили своє життя дітям і вже пішли від нас. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про них.

У виконанні шкільного хору (керівник Лук’янченко Марина Вікторівна) пролунав Гімн школи, написаний її ветераном Майстренком Віктором Олексійовичем.

Музичні привітання подарували присутнім наші гості: талановита випускниця, співачка, вокалістка джазового колективу «Ground Beat» (Граунд Бит), переможниця проекту «Майбутнє країни» 2016 року, учасник гала-концерту переможців міжнародних конкурсів у рамках фестивалю «Славянский базар», наша колега, викладач дитячої музичної школи мистецтв Любов Жердєва та актори Народного театру книги «Еспада» Олена Пєвнєва і Юрій Воробей.

Нікого не залишили байдужими пісні у виконанні вчителів школи Писарєвої Вікторії Володимирівни та Курносенка Леоніда Дмитровича. А «Вальс чотирьох поколінь» – дошкільнята, учні школи, вчителі, ветерани – зворушив усіх, мабуть, найбільше. Кожне слово вірша ветерана Віктора Олексійовича Майстренка, що прочитала бібліотекар школи, його колега Горгуль Тамара Богданівна, пронизане щирістю й любов’ю до рідної школи.

На машині часу присутні помандрували в минуле й опинилися у XVIII сторіччі, коли поміщиком Іваном Прокоповичем Шабельським (учень 11 класу Марк Раковський) було засноване селище Шабельківка. Потім непомітно перенеслися в XIX століття, коли в школі викладала перша вчителька Шабельківки Катерина Антонівна Густова (учениця 9-Б класу Анастасія Шаля), познайомилися з доглядачем роз’їзду, що існував на місті майбутньої станції Краматорської, Василем Павловичем Єфремовим (учень 9-А класу Берніков Роман). І ось уже на порозі XX сторіччя. А в ньому ми впізнали першого директора школи, фронтовика Суровикіна Івана Івановича, який керував нею 28 років (учень 10 класу Колесников Данило), одну з перших учителів нової школи Тамару Антонівну Клименко (педагог-організатор, учитель математики Касьянова Аліна Сергіївна) та другого директора школи Миколу Миколайовича Крупченка (учень 9-Б класу Шапаренко Валентин), який керував нею 8 років.

Школа №32 завжди йде в ногу з часом, і які б завдання перед нею не ставилися, гідно справляється з ними. Та й як же інакше, адже в неї такі талановиті, самовіддані, розумні, безкорисливі і креативні керманичі!

               100 років тому в селищі Шабельківка Анна Стрепетова організувала шкільний театр, в репертуарі якого була й п’єса Антона Павловича Чехова «Хамелеон». З 2016 року шкільний театр працює під керівництвом учителя української мови та літератури Юлії Олександрівни Мурашко. Свою прем’єру шкільний театральний колектив присвятив ювілею рідної школи і 150-річчю Краматорська. Адже А.П.Чехов був першим, хто увічнив станцію Краматорську в своїх записах. Наприкінці XIX століття, прямуючи в Святогірськ, він по Донецькій залізниці дістався до станції Краматорської і став чекати тут поїзд у напрямку Слов’янська.

            Протягом святкового заходу були перегорнуті сторінки шкільного архіву, з якого присутні дізналися багато цікавого. Наприклад, ось про що.

Випускниця Віра Шкуро в 1969 році нагороджена грамотою за відмінні успіхи у вивченні німецької мови. Пройде час, і Віра Володимирівна Томіна стане провідним учителем іноземної мови школи й міста.

           За успіхи в навчанні в 1990 році нагороджена срібною медаллю випускниця школи Раковська Наталія. Пролетять 14 років, і вона не витримає життя вдалині від Шабельківки і 32-ї школи. Наталія Володимирівна Тесленко стане творчим учителем біології, заступником директора, депутатом міської ради, автором і натхненником багатьох цікавих ідей у школі. Вона любить не тільки мріяти, а й будувати країну мрії навколо себе.               У 1998 році похвальні листи отримали випускниці Юлія Чугуєва (за особливі успіхи у вивченні української літератури) та Юлія Торічна (за особливі успіхи у вивченні хімії). Однокласниці, та ще й тезки – дві Юлії Олександрівни – Осадча і Мурашко зовсім скоро, через кілька років після цього наказу, зустрінуться в своїй рідній школі й будуть навчати дітей і іноземній англійській, і нашій рідній українській мові.               За особливі успіхи у вивченні німецької мови в 2001 році була нагороджена похвальним листом випускниця 11 класу Жердєва Любов.               Будують свою країну мрій і сьогоднішні учні. Серед них і наші розумнички, інтелектуальна надія – срібний призер Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури 2018 року, учень 10 класу Іван Смирнов.                І наші спортивні зірочки. Срібний призер чемпіонату Європи з боксу серед юніорів 2018 року, учень 9 класу Іван Агапов. Переможець відкритого турніру Харківської області з боксу, срібний призер Всеукраїнського турніру з боксу, учень 9 класу Марк Хоружий. Кандидат у майстри спорту зі спортивної гімнастики, переможець відкритого чемпіонату Донецької області 2016 року, бронзовий призер відкритого чемпіонату Хмельницької області 2018 року, учениця 8 класу Злата Полякова. На святі ці діти продемонстрували фрагменти зі своїх спортивних виступів, чим дуже зацікавили присутніх.               Із задоволенням усі згадали своє дитинство під час танцювального флешмобу вчителів. Гостей привітала наша музична зіронька – учасниця фестивалю талантів «Міні-міс – Краматорськ-2018», конкурсу «Ми – діти твої, Україно!» в рамках міжнародного фестивалю «Санремо джуниор», учениця 6 класу Маша Васильєва.               У фіналі пролунала пісня про Шабельківку «Моя земля» (автор слів – ветеран школи Віктор Олексійович Майстренко). А на завершення свята всі присутні насолодилися чудовим феєрверком. 

           Со свечами большой пирог

           И шампанское в потолок.

           Сколько будет Земля кружить,

            Столько будет школа жить!  

YouTube Трейлер

Комментарии закрыты.

Language site
Translate »