Годинник

horoscop 2009 free online movies horoscop 2010 | horoscop saptamanal | horoscop zilic | horoscop |

Get Adobe Flash player
Счетчик
Яндекс.Метрика
Archives
 • 2018 (56)
 • 2017 (71)
 • 2016 (42)

Архивы автора

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ

ВІТАЄМО ПЕРЕМОЖЦЯ

МІСЬКОЇ ОЛІМПІАДИ

З УКРАЇНСЬКОЇ МОВИ ТА ЛІТЕРАТУРИ

СМИРНОВА ІВАНА (10 клас)

1 МІСЦЕ

ТА ВЧИТЕЛЯ

МИРОНОВУ ГАЛИНУ ІГОРІВНУ

І БАЖАЄМО

МАЙБУТНІХ ПЕРЕМОГ!!!

Чемпіонат області з волейболу серед дітей-сиріт, дітей, які залишились без піклування батьків та дітей інших пільгових категорій

16 листопада 2018 року  у місті Святогірськ відбувся Чемпіонат області з волейболу серед дітей-сиріт, дітей, які залишились без піклування батьків та дітей інших пільгових категорій. 

В змаганнях брали участь команди з 12 міст Донецької області, таких як Святогірськ, Слов’янськ, Краматорськ, Торецьк, Дружківка, Бахмут, Костянтинівка та інших.

 
В фіналі в напруженій боротьбі в добавлений час наша команда поступилася хозяєвам чемпіонату команді Святогірськ-1.
Ми посіли 2 місце, але це дуже прийнятний результат.  
 
 
Кращим гравцем турніру визнано
Козіка Ярослава (10 клас).
 
Склад нашої команди:
Кулабухов Дмитро (11, капітан),
Анєнко Сергій (11),
Гулько В’ячеслав (11),
Козік Ярослав (10),
Шинкаренко Іван (9-А),
Гребенюк Данило (9-А)
Тренер: Миронов Євген Юрійович

1

1
Изображение 1 из 7

Молодці!!!

Оформлення ID-картки

Картинки по запросу id паспорт україни з 14 років зразокШколярі, яким виповнилося 14 років, мають своєчасно звернутися для оформлення ID-картки

Так, зараз паспорт вперше оформлюється після досягнення особою 14-річного віку. Для таких громадян ця адмінпослуга є безкоштовною.

Для отримання ID-картки потрібно не пізніше, ніж через місяць після досягнення учнем 14 років, звернутися до:

 • територіального підрозділу Державної міграційної служби за зареєстрованим місцем проживання;
 • або до центру надання адміністративних послуг (ЦНАП), якщо він надає послуги з оформлення біометричних документів.

Докладну інформацію про процедуру оформлення ID-картки дивіться на офіційному сайті Державної міграційної служби

Для школярів своєчасне оформлення паспорта є необхідним, адже його копію потрібно подавати в комплекті документів для реєстрації на зовнішнє незалежне оцінювання.

Подавати для реєстрації інший документ можуть лише такі категорії:

 • особи, які не мали можливості отримати паспорт в зв’язку з тим, що проживають на окупованій території та лінії зіткнення, – свідоцтво про народження;
 • іноземці та особи без громадянства – копію паспорта або іншого документа, що посвідчує особу;
 • особи, які звернулися за захистом в Україні, – копію довідки про звернення за захистом в Україні;
 • особи з окупованої території, які є учнями (слухачами, студентами) закладів освіти на підконтрольній Україні території, якщо вони втратили документ, що посвідчує особу, і не мають можливості його відновити – довідку із закладу освіти з фотокарткою.

Усі інші громадяни України подають для реєстрації на ЗНО виключно паспорт. Цей же документ пред’являється учасником ЗНО для допуску до пункту тестування.

Окрім цього, питання своєчасного отримання паспорта є актуальним для тих школярів, які 2019 року планують вступати на молодшого спеціаліста чи молодшого бакалавра після 9-го класу.

Зокрема, під час подання заяви на вступ необхідно пред’явити оригінал документа, що посвідчує особу та підтверджує громадянство України, і подати його копію. Одним з таких документів є паспорт громадянина України. Водночас свідоцтво про народження не є документом, що посвідчує особу. 

Тому майбутнім вступникам варто заздалегідь потурбуватися про оформлення паспорта (або іншого документа, що посвідчує особу), адже вступати за свідоцтвом про народження зможуть лише ті учні, яким 14 років виповниться після 1 травня 2019 року.

Шкільне наукове товариство “FABA” продовжило свою роботу

Ювілейний марафон “32 школі – 60” триває далі. Сьогодні у КрамНВК відбулося засідання шкільного наукового товариства “FABA”.

Учнівській аудиторії були представлені наукові проекти переможців обласних та Всеукраїнських краєзнавчих та екологічних конкурсів. Фабівці підтримали старт загальношкільного наукового проекту “Шабельківка – 260 років”.

Усім юним науковцям бажаємо успіхів

День української писемності та мови

День української писемності та мови в Україні (9 листопада) святкується щорічно, починаючи з 1997 року, коли президент Леонід Кучма підписав відповідний указ про встановлення свята. 9 листопада також відзначається церковне свято – день пам’яті преподобного Нестора Літописця, який стояв біля витоків української писемності, був послідовником Кирила і Мефодія, а також першим істориком Київської Русі.

Учнівство нашої школи також відзначили цей день. Вчителі української мови разом із учнями 10 класу підготували цікаву пізнавальну програму. Старшокласники презентували свої постери із цікавими фактами про виникнення писемності та цитатами визначних діячів про рідну мову.

Цьогоріч уже увісімнадцяте українці з усього світу писали диктант національної єдності. Долучилися до радіодиктанту й ми. Учні та вчителі школи із натхненням та хвилюванням чекали початку заходу.

 Як парость виноградної лози,

Плекайте мову. Пильно й ненастанно

Політь бур′ян. Чистіша від сльози

Вона хай буде. Вірно і слухняно

Нехай вона щоразу служить вам,

Хоч і живе своїм живим життям.

                        (Максим Рильський)

1

1
Изображение 1 из 7

Деякі особливості проведення зовнішнього незалежного оцінювання в 2019 році

Навчальний рік увійшов в активну фазу, і все більше випускників цікавляться змістом і процедурами зовнішнього незалежного оцінювання 2019 року.

Програми ЗНО

Зміст сертифікаційних робіт відповідатиме програмам зовнішнього незалежного оцінювання, затвердженим наказом Міністерства освіти і науки України від 03 лютого 2016 року № 77 «Про затвердження програм зовнішнього незалежного оцінюванню для осіб, які бажають здобувати вищу освіту на основі повної загальної середньої освіти».Ці ж програми були чинними під час розроблення тестових завдань 2018 року.

Випускники шкіл

Випускникам закладів загальної середньої освіти результати зовнішнього незалежного оцінювання з трьох навчальних предметів буде зараховано як результати державної підсумкової атестації. Ці учасники мають обов’язково скласти з:

 • української мови і літератури;
 • математики або історії України (на вибір учасника);
 • ще одного предмета із переліку (історія України, математика, біологія, географія, фізика, хімія, а також англійська, іспанська, німецька або французька мова).

Учні, слухачі, студенти закладів професійної або вищої освіти

В 2019 році учні (слухачі, студенти) закладів професійної (професійно-технічної), вищої освіти, які цього року завершуватимуть здобуття повної загальної середньої освіти, обов’язково проходитимуть державну підсумкову атестацію у формі зовнішнього незалежного оцінювання з двох предметів: з української мови і математики або історії України (період ХХ – початок ХХІ століття) на вибір.

Інклюзивний компонент ЗНО

Український центр продовжує приділяти значну увагу посиленню інклюзивного компоненту оцінювань, тож 2019 року особи з порушеннями зору матимуть можливість пройти зовнішнє незалежне оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології: завдання будуть надруковані рельєфно-крапковим шрифтом Брайля.

Окрім цього, 2019 року пройде апробація технології проведення зовнішнього незалежного оцінювання для осіб із глибокими порушеннями зору, яка передбачає використання комп’ютерної техніки та спеціальних програмних засобів для сліпих і слабозорих людей. Апробація відбудеться під час додаткової сесії зовнішнього незалежного оцінювання з української мови і літератури, математики, історії України та біології.

Учасники ЗНО національних меншин

Як і в минулі роки, за запитом учасників завдання сертифікаційних робіт з історії України, математики, біології, географії, фізики та хімії буде перекладено кримськотатарською, молдовською, польською, російською, румунською й угорською мовами.

 

                            Донецький регіональний центр оцінювання якості освіти

 

І знову про ювілей…

ШАБЕЛЬКІВСЬКІЙ ШКОЛІ №32 – 60 РОКІВ!

2018-й рік став для Краматорська по-справжньому святковим та ювілейним. Цьогоріч 150 років відзначило наше рідне місто, 260 років відсвяткувало селище Шабельківка, з якого й розпочав свою історію Краматорськ.

І ось 18 жовтня – ще один ювілей. Нашій школі виповнилося 60 років.

Утім, мова йде про “нову” школу. Історичні дані стверджують, що перша школа на Шабельківці з’явилася більше 100 років тому, а згодом, через велику кількість учнів, була побудована нова будівля школи, яка й відсвяткувала нині ювілей. Зараз – це Краматорський навчально-виховний комплекс (школа й дитячий садочок).

Святковий захід з нагоди ювілею відбувся 20 жовтня й розпочався концертом-привітанням жителям селища й гостям свята від Народного театру пісні «Краматорські дівчата й хлопці» під керівництвом Заслуженого робітника культури України, випускника ЗОШ №32 Герасимова Віктора Володимировича. Потім усі бажаючі піднялися до актової зали, яку, в день народження школи, неможливо було впізнати!

Упродовж 60 років за шкільними партами сиділи десятки тисяч учнів. Минають роки, десятиріччя, а традиції, започатковані в школі, залишаються. Тому що тут учні, вчителі, батьки – одна велика, дружня, міцна родина. За всю історію школи змінилося лише три директори.

Тридцять п’ятий листопад на посаді директора зустрічає Бабкін Віталій Андрійович. Але ось уже сьомий рік поспіль його ранок починається не з вирішення шкільних питань, а зі спілкування з найменшими вихованцями – дошкільнятами. І, схоже, йому це дуже подобається! 45 років він працює вчителем і 35 років керує нашою школою (а тепер і всім навчально-виховним комплексом). Створив два шкільних музеї бойової слави. Відомий у місті й далеко за його межами краєзнавець. Член Національної Спілки краєзнавців України. У його творчому доробку – 40 книг, посібників, збірників на різні теми – від краєзнавства та футболу до фільмографії й заморських подорожей.

           Славні сторінки історії школи, пов’язані з її педагогами та учнями, людьми, які допомагали й допомагають розвиватися і вдосконалюватися 32-й школі, її досягнення і традиції дбайливо зберігає Книга історії школи №32. «Від початкового народного училища до навчально-виховного комплексу» – цю книгу створено до 60-річного ювілею школи її директором Віталієм Андрійовичем Бабкіним та вчителем Юрієм Олексійовичем Мироновим.               І така відданість своїй справі в нашій школі зовсім не дивина. Багато хто з учителів присвятив їй майже все своє життя. Сюди вони прийшли в перший клас, саме тут для них пролунав останній дзвоник. І ось через кілька років вони знов повернулися в стіни рідної школи, тепер уже як вчителі, і гідно виконують свій обов’язок уже не один десяток років. У стінах 32-ї любов до школи – не просто красиві слова. І найкращий доказ цього – випускники, які приводять сюди навчатися своїх дітей, а потім – онуків, випускники, які приходять сюди працювати, випускники, які, не дивлячись на поважні посади та обмаль вільного часу, із задоволенням приїздять сюди, аби поринути в дитинство та згадати яскраві події свого життя.               І школа, як це не дивно, з плином часу стає молодшою та гарнішою. Так, кабінети вже більше тридцяти років знаходяться на одному і тому ж місці, але рік за роком вони стають сучаснішими. За кошти міського бюджету в школі робляться ремонти, оновлюється обладнання, відремонтовано актову залу, днями розпочинаються ремонтні роботи у спортивній залі, на черзі – їдальня та харчоблок. Учителі, учні та батьки також чимало уваги приділяють школі. Усі коридори прикрашені власноруч зробленими картинами та іншими виробами. До свята ювіляршу вбрали по-особливому, і багато гостей, які приїхали її привітати, із усмішкою впізнавали себе, колишніх учнів школи, на фотографіях, що відображають часопис школи.               У святковий день на адресу школи, її колективу, батьків та учнів лунало безліч привітань та слів подяки.               Заступник міського голови Світлана Романівна Фальченко (Павлюченко), яка колись прийшла сюди до 1-Б класу і відмінно провчилася усі роки, із задоволенням знову сіла на своє місце, за свою парту у своєму класі, із посмішкою згадала, як на кожному уроці фізики, стоячи біля дошки, відповідала одному з найулюбленіших вчителів – Миколі Миколайовичу Крупченку, який, був другим директором ЗОШ №32 і обіймав цю посаду 8 років. С.Р.Фальченко виголосила на святі привітання від себе як заступника міського голови та як від випускниці школи і вручила Подяку міського голови директору НВК (ЗОШ №32) Бабкіну Віталію Андрійовичу.

Дійсно, школа – це наш рідний дім. Народний депутат України Максим Вікторович Єфімов сказав: «Дім – там, де на тебе чекають. Батьківщина – там, де все рідне. А для мене все рідне саме тут, де я виріс, – в українському Краматорську». Присутніх щиро привітала помічник народного депутата України Максима Єфімова Чернікова Оксана Олександрівна та вручила Подяку від народного депутата дивовижній жінці, заступнику директора школи, ветерану з 52-річним педагогічним стажем роботи Воскобойниковій Людмилі Іванівні.

З вітальним словом до присутніх звернулася начальник управління міського відділу освіти Мозольова Марина Валеріївна, яка нагородила Грамотами міського управління освіти вчителів школи. Привітав учасників свята директор НВК Віталій Андрійович Бабкін і нагородив Грамотами кращих учителів та техпрацівників.

Вчителів, батьків, учнів та гостей свята привітали заступник начальника фінансового управління Кирна Галина Іванівна, начальник автотранспортного цеху НКМЗ Куліш Павло Васильович, директори шкіл №6, 11, 1, 23, голова селищної ради Бабакова Світлана Леонідівна, поетеса Зінаїда Дударчик, колектив селищної бібліотеки, помічник депутата міської ради Лілії Кислициної, ветерани школи Воскобойникова Людмила Іванівна (52 роки роботи в школі) і Яворська Зинаїда Трохимівна (45 років роботи в школі).

               Невпинно спливає час, і шкільний літопис вже зберігає сторінку пам’яті про вчителів і випускників школи, які загинули, захищаючи Батьківщину в роки війни. Сторінку пам’яті про педагогів і працівників школи, які присвятили своє життя дітям і вже пішли від нас. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам’ять про них.

У виконанні шкільного хору (керівник Лук’янченко Марина Вікторівна) пролунав Гімн школи, написаний її ветераном Майстренком Віктором Олексійовичем.

Музичні привітання подарували присутнім наші гості: талановита випускниця, співачка, вокалістка джазового колективу «Ground Beat» (Граунд Бит), переможниця проекту «Майбутнє країни» 2016 року, учасник гала-концерту переможців міжнародних конкурсів у рамках фестивалю «Славянский базар», наша колега, викладач дитячої музичної школи мистецтв Любов Жердєва та актори Народного театру книги «Еспада» Олена Пєвнєва і Юрій Воробей.

Нікого не залишили байдужими пісні у виконанні вчителів школи Писарєвої Вікторії Володимирівни та Курносенка Леоніда Дмитровича. А «Вальс чотирьох поколінь» – дошкільнята, учні школи, вчителі, ветерани – зворушив усіх, мабуть, найбільше. Кожне слово вірша ветерана Віктора Олексійовича Майстренка, що прочитала бібліотекар школи, його колега Горгуль Тамара Богданівна, пронизане щирістю й любов’ю до рідної школи.

На машині часу присутні помандрували в минуле й опинилися у XVIII сторіччі, коли поміщиком Іваном Прокоповичем Шабельським (учень 11 класу Марк Раковський) було засноване селище Шабельківка. Потім непомітно перенеслися в XIX століття, коли в школі викладала перша вчителька Шабельківки Катерина Антонівна Густова (учениця 9-Б класу Анастасія Шаля), познайомилися з доглядачем роз’їзду, що існував на місті майбутньої станції Краматорської, Василем Павловичем Єфремовим (учень 9-А класу Берніков Роман). І ось уже на порозі XX сторіччя. А в ньому ми впізнали першого директора школи, фронтовика Суровикіна Івана Івановича, який керував нею 28 років (учень 10 класу Колесников Данило), одну з перших учителів нової школи Тамару Антонівну Клименко (педагог-організатор, учитель математики Касьянова Аліна Сергіївна) та другого директора школи Миколу Миколайовича Крупченка (учень 9-Б класу Шапаренко Валентин), який керував нею 8 років.

Школа №32 завжди йде в ногу з часом, і які б завдання перед нею не ставилися, гідно справляється з ними. Та й як же інакше, адже в неї такі талановиті, самовіддані, розумні, безкорисливі і креативні керманичі!

               100 років тому в селищі Шабельківка Анна Стрепетова організувала шкільний театр, в репертуарі якого була й п’єса Антона Павловича Чехова «Хамелеон». З 2016 року шкільний театр працює під керівництвом учителя української мови та літератури Юлії Олександрівни Мурашко. Свою прем’єру шкільний театральний колектив присвятив ювілею рідної школи і 150-річчю Краматорська. Адже А.П.Чехов був першим, хто увічнив станцію Краматорську в своїх записах. Наприкінці XIX століття, прямуючи в Святогірськ, він по Донецькій залізниці дістався до станції Краматорської і став чекати тут поїзд у напрямку Слов’янська.

            Протягом святкового заходу були перегорнуті сторінки шкільного архіву, з якого присутні дізналися багато цікавого. Наприклад, ось про що.

Випускниця Віра Шкуро в 1969 році нагороджена грамотою за відмінні успіхи у вивченні німецької мови. Пройде час, і Віра Володимирівна Томіна стане провідним учителем іноземної мови школи й міста.

           За успіхи в навчанні в 1990 році нагороджена срібною медаллю випускниця школи Раковська Наталія. Пролетять 14 років, і вона не витримає життя вдалині від Шабельківки і 32-ї школи. Наталія Володимирівна Тесленко стане творчим учителем біології, заступником директора, депутатом міської ради, автором і натхненником багатьох цікавих ідей у школі. Вона любить не тільки мріяти, а й будувати країну мрії навколо себе.               У 1998 році похвальні листи отримали випускниці Юлія Чугуєва (за особливі успіхи у вивченні української літератури) та Юлія Торічна (за особливі успіхи у вивченні хімії). Однокласниці, та ще й тезки – дві Юлії Олександрівни – Осадча і Мурашко зовсім скоро, через кілька років після цього наказу, зустрінуться в своїй рідній школі й будуть навчати дітей і іноземній англійській, і нашій рідній українській мові.               За особливі успіхи у вивченні німецької мови в 2001 році була нагороджена похвальним листом випускниця 11 класу Жердєва Любов.               Будують свою країну мрій і сьогоднішні учні. Серед них і наші розумнички, інтелектуальна надія – срібний призер Всеукраїнської олімпіади з української мови та літератури 2018 року, учень 10 класу Іван Смирнов.                І наші спортивні зірочки. Срібний призер чемпіонату Європи з боксу серед юніорів 2018 року, учень 9 класу Іван Агапов. Переможець відкритого турніру Харківської області з боксу, срібний призер Всеукраїнського турніру з боксу, учень 9 класу Марк Хоружий. Кандидат у майстри спорту зі спортивної гімнастики, переможець відкритого чемпіонату Донецької області 2016 року, бронзовий призер відкритого чемпіонату Хмельницької області 2018 року, учениця 8 класу Злата Полякова. На святі ці діти продемонстрували фрагменти зі своїх спортивних виступів, чим дуже зацікавили присутніх.               Із задоволенням усі згадали своє дитинство під час танцювального флешмобу вчителів. Гостей привітала наша музична зіронька – учасниця фестивалю талантів «Міні-міс – Краматорськ-2018», конкурсу «Ми – діти твої, Україно!» в рамках міжнародного фестивалю «Санремо джуниор», учениця 6 класу Маша Васильєва.               У фіналі пролунала пісня про Шабельківку «Моя земля» (автор слів – ветеран школи Віктор Олексійович Майстренко). А на завершення свята всі присутні насолодилися чудовим феєрверком. 

           Со свечами большой пирог

           И шампанское в потолок.

           Сколько будет Земля кружить,

            Столько будет школа жить!  

YouTube Трейлер

День визволення України

Урок історії в 7-му класі, шо присвячено Дню визволення України проводив учитель історії, краєзнавець В. А. Бабкін у шкільному музеї «Пам’ять» (керівник музею Л.І. Воскобойникова). Про спогади підполковника Подлєсного розповіла Шаля Анастасія – екскурсовод шкільного музею. Спогади про події, які відбувалися в місті 1941-1943 роках розповідає учениця 6 класу – Лопушко Євгенія. Її прадіда, Мірошниченка Якова було розстріляно 25 січня 1942 року на Меловій горі.

ЮВІЛЕЙ ШКОЛИ

ЮВІЛЕЙ ШКОЛИ 

З ювілеєм рідний НВК!!!

IMG 258аа9 9

Юбилей шабельковской ОШ №32 прошел весело и по-домашнему уютно.

Как одна большая дружная семья места в зале заполнили ученики, преподаватели, педагоги-ветераны и гости праздника.

IMG 2627

На юбилее с почетной миссией – поздравлениями и подарками от народного депутата Украины Максима Ефимова и БФ «Наш Краматорск» выступила его помощник Оксана Черникова:

«По просьбе коллектива школы, кабинет биологии получил в подарок современный электронный микроскоп для нового вектора развития учебного процесса. А так же, чтобы праздник состоялся в красивой и уютной обстановке, в актовый зал были приобретены жалюзи.

IMG 258аа9 16

IMG 258аа9 17

С наилучшими пожеланиями: Подяка от народного депутата –   удивительной женщине Людмиле Ивановне Воскобойниковой. За высокий уровень профессионализма, личный вклад в развитие школы и сохранение ее традиций!

Хотелось бы добавить, что за этого учителя перед народным депутатом ходатайствовал весь педагогический коллектив школы, в котором Людмила Ивановна работает на протяжении 52 лет».

Со словами поздравления выступила Светлана Бабакова – голова Шабельковского поселкового совета, которая в 1992 году так же была выпускницей этой школы.

Тридцать пятый октябрь на посту директора встречает Виталий Андреевич Бабкин. Известный в городе и далеко за его пределами краевед, создал два школьных музея боевой славы. В его творческом багаже – 40 написанных книг, пособий и сборников на различные темы: от краеведения и футбола до фильмографии и заморских путешествий.

IMG 258аа9 13

Лучших работников школы наградили почетными грамотами.

IMG 258аа9 18

IMG 258аа9 1

За долгие годы педагоги-ветераны внесли свою лепту в историю школы и в ее славные дела. Яворская Зинаида Трофимовна и Воскобойникова Людмила Ивановна делились теплыми воспоминаниями.

IMG 258аа9 15

IMG 258аа9 5

Перед гостями школы выступили ее интеллектуальные, музыкальные и спортивные звездочки.

IMG 258аа9 6

IMG 258аа9 3

IMG 258аа9 8

Педагогический коллектив школы подготовил оригинальное танцевальное поздравление.

IMG 258аа9 7

Музыкальное поздравление от народного театра книги «Эспада».

IMG 258аа9 2

Творческий коллектив “Краматорские девчата и ребята”

IMG 258аа9 14

Марина Чернышева

Тренінг «Налагодження діалогів: молодь за мир у громадах»

Конфлікти – це частина нашого повсякденного життя. Деякі з них незначні і швидко проходять. Ми сердимося, коли нам подають на вечерю не те, що нам подобається, або коли батьки не дають нам грошей. Конфлікти можуть мати настільки великі і серйозні наслідки, що люди припиняють будь-який контакт один з одним.

Однак необхідно навчитися ними керувати. Конфлікти можуть забрати всі наші сили. Іноді ми втрачаємо контроль і звертаємося до вербальної агресії, фізичного насильства або до того і до іншого. Але для того, щоб навчитися управляти конфліктами, ми повинні дізнатися про них більше.

Сьогодні, 29 вересня у Краматорському НВК (ЗОШ№32-ДНЗ) в межах ювілейного марафону відбувся тренінг «Налагодження діалогів: молодь за мир у громадах». У заході взяли участь педагоги-організатори шкіл міста, представники ДОЕНЦ та учні 9х класів школи.

Метою тренінгу було посилення  компетенції учасників з питань трансформації конфліктів, ненасильницького спілкування, побудови діалогів; надання інструментів та методології миротворців, пов’язаних з трансформацією конфліктів, освітою в галузі прав людини, міжкультурного діалогу.

Ініціатива проходила за сприяння діалогу і взаємопорозумінню у громадах, що постраждали від конфлікту, фінансувалася в рамках Програми відновлення та розбудови миру ПРООН за фінансування урядів Швеції та Швейцарії.

Тренерка, Касьянова Аліна Сергіївна на початку заняття запропонувала учасникам поділитися своїми очікуваннями та побоюваннями.  Виявилося, що багатьом учасникам мотивацією стало бажання отримати більше знань зі сфери уникання та вирішення конфліктів.

Учасникам було запропоновано намалювати «портрети конфлікту» та записати асоціації зі словом «конфлікт», пригадати приклад конфлікту з власного життя. Також на розбір було надано ситуаційні завдання з повсякденного життя.

В якості завдання учасники робили розбір мультфільму та трансформували ситуацію на власний приклад.

На прикладі мультфільму тренерка познайомила учасників з моделлю діагностики конфлікту та надала рекомендації щодо обирання оптимального етапу для вирішення проблеми.

Веселі руханки та енерджайзери дали можливість «розтопити кригу» та активізувати позитивний настрій. 

1

1
Изображение 1 из 10

Language site
Translate »